Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оформити переведення працівника

Між підприємцем і працівником укладено і зареєстровано у службі зайнятості трудовий договір. Згідно із цим договором працівника прийнято на посаду вантажника. Надалі виникла виробнича необхідність перевести цього працівника на посаду водія. Чи обов'язково в такому разі розривати наявний та укладати новий трудовий договір? Чи можна оформити переведення працівника на іншу посаду інакше?

Можна інакше. Розривати існуючий трудовий договір не обов'язково.

Що таке переведення? Це доручення працівникові іншої роботи. Тобто зміна первісно укладеного трудового договору (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Уносити зміни до трудового договору сторони мають право за однієї умови. Ці зміни не повинні погіршувати становище працівника порівняно із чинним законодавством (ст. 9 КЗпП).

Як відомо, трудовий договір між працівником і підприємцем укладається письмово за формою, затвердженою наказом Мінпраці та соцполітики від 08.06.01 р. № 260. Потім реєструється в державній службі зайнятості (ст. 24/1 КЗпП). Проте реєстрація змін до вже укладеного договору не передбачена ні КЗпП, ні Порядком, затвердженим наказом Мінпраці та соцполітики від 08.06.01 р. № 260.

Водночас, на думку Мінпраці (лист від 16.01.09 р. № 7/06/186-09), зміни, що вносяться до вже зареєстрованого трудового договору, повинні бути складені у вигляді додатка до трудового договору. Готується три примірники. Кожний примірник повинен бути підписаний працівником і підприємцем. Потім усі три примірники необхідно направити до центру зайнятості.

У центрі зайнятості зроблять відмітку про внесення змін до договору – у книзі реєстрації трудових договорів і на кожному з трьох примірників змін до трудового договору. Один примірник залишається в центрі зайнятості, а два повертаються працівникові та підприємцеві.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали