• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що робити спадкоємцям із договорами оренди, якщо помер орендодавець

14.02.2020 714 0 0

Ситуація: підприємець здавав в оренду декілька нежитлових приміщень. У жовтні 2019 року він помер. Строк дії договорів оренди ще не закінчився. Після смерті орендодавця орендарі не платили за оренду приміщень. У деяких накопичилися також борги за комунальні послуги.

Запитання: чи можуть спадкоємці підприємця (син і дочка) стягнути борги за договорами оренди (у т. ч. і за комунальні послуги)?

Коротка відповідь: так, спадкоємці мають право стягнути борги за договорами оренди – після того як вони приймуть спадщину, отримають свідоцтво про право на спадщину і зареєструють право власності на приміщення, що здаються в оренду. Тобто це можливо не раніше ніж через 6 місяців після дати смерті підприємця.

Перше запитання, яке виникає у сторін у таких ситуаціях:

Згідно із законом – ні. З норм ст. 770 Цивільного кодексу (далі – ЦК) можна зробити висновок, що в разі смерті орендодавця договір оренди продовжує діяти (ч. 1), проте в договорі оренди може бути встановлена інша умова (ч. 2).

Тобто спадкоємцям необхідно шукати відповідь на це запитання в договорах оренди, укладених між їх батьком і орендарями. Якщо в договорі ніяких застережень із цього приводу немає – договір оренди продовжує діяти і після смерті орендодавця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали