Безнадійна кредиторка у єдинників: які особливості відображення доходів?
29.10.2014 772 0 0
Безнадійна кредиторська заборгованість була й залишається каменем спотикання при відображенні доходів у платників податків. Особливо це стосується фізичних осіб – платників єдиного податку, у яких через відсутність чітких правил формування таких доходів виникає чимало запитань. Відповімо на деякі з них.
Фізична особа – платник єдиного податку третьої групи за ставкою 5 % станом на 01.09.13 р. виявила прострочену кредиторську заборгованість у сумі 20 000 грн. Чи підлягає така сума оподаткуванню? Якщо так, то за якою ставкою?
Ні, не підлягає. Пояснимо детальніше.
Річ у тому, що сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, включається до складу доходу платників єдиного податку – фізичних осіб тільки за умови, що такі єдинники є платниками ПДВ (п. 292.3 Податкового кодексу, далі – ПК). У нашій ситуації єдинник не є платником ПДВ, тому ця норма на нього не поширюється.
Недоцільно для таких платників застосовувати й норми пп. 164.2.7 ПК, згідно з якими базою обкладення ПДФО є сума заборгованості платника податку за укладеним ним цивільно-правовим договором, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50 % місячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, адже зазначені норми стосуються договорів, укладених від імені фізичної особи, а не від імені підприємця.
Виходячи з вищенаведеного, кредиторська заборгованість, за якою минув строк позовної давності, у фізичної особи – єдинника, неплатника ПДВ не підлягає обкладенню ні єдиним податком, ні ПДФО.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року