Захиститися від підозр
19.11.2014 320 0 0
Як суди розглядають спори про фіктивність правочинів
У публікації проаналізовано рішення українських судів у справах, у яких платники податків оскаржують визнану фіскалами фіктивність правочинів. Якщо вам теж довелося постраждати від свавілля податківців, зберіть позитивні для вас вердикти судів, систематизуйте їх і подайте до суду разом з позовом
Лариса Антощук,
директор Палати податкових консультантів України
В інших країнах концепція визначення ділової мети правочину зводиться до того, що аналізується, чи є конкретна операція доцільною, наприклад, з економічної точки зору, чи вона спрямована виключно на отримання податкових привілеїв (формування податкового кредиту з ПДВ, досягнення критеріїв, необхідних для отримання податкових пільг тощо). Робиться це для того, щоб встановити, як саме кваліфікувати дії платника податків — як правомірне податкове планування (так звана податкова оптимізація) чи як зловживання правом (податкова мінімізація).
У Євросоюзі термін «концепція ділової мети правочину» вперше був застосований Європейським судом Справедливості у 2006 році під час розгляду справи Halifax v. Commissioneres. У ній йшлося про британський банк, який користувався пільгами з ПДВ для реалізації проекту з будівництва нерухомості і створив компанію-посередника. Посередник був платником ПДВ і зажадав вирахування ПДВ за операціями з компаніями, залученими до проекту з будівництва нерухомості.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року