Навіщо потрібні заперечення до акта податкової перевірки
11.10.2016 500 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: чому платнику податків (підприємству або підприємцю), який не згоден із висновками, викладеними в акті податкової перевірки, необхідно подати заперечення до такого акта.
Що можна зробити на практиці: правильно скласти та подати заперечення до акта перевірки, скористувавшись зразком, наведеним у статті.
Навіщо потрібні заперечення на акт перевірки
За результатами перевірки (камеральної, документальної або фактичної) орган ДФС може дійти висновку, що платником податків (підприємством або підприємцем) порушено податкове та інше законодавство, контроль над дотриманням якого віднесено до компетенції органів ДФС. Виявлені порушення фіксуються в акті перевірки (п. 86.1, 86.5 Податкового кодексу, далі – ПК).
Акт перевірки буде підставою для прийняття органом ДФС податкового повідомлення-рішення (далі – ППР), у якому і буде зазначена сума донарахованого за результатами перевірки податку та/або застосованого штрафу (пп. 54.3.2, ст. 58 ПК).
На практиці більшість податкових перевірок закінчується для платника податків донарахуванням сум податків або накладенням штрафів. Але не завжди висновки перевіряючих справедливі (через різні причини). Норми ПК дають платнику податків можливість захистити свої права у разі незгоди з висновками органу ДФС, викладеними в акті перевірки.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року