• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи мають право контролюючі органи вимагати проведення інвентаризації на підприємстві?

На підприємстві триває планова податкова перевірка. Перевіряючі вимагають провести інвентаризацію ТМЦ. Наскільки правомірна така вимога, чи передбачена вона законодавчо, і якщо правомірна, то чим загрожує підприємству її невиконання?

Так, така вимога правомірна.

Річ у тому, що проведення підприємством інвентаризації є обов'язковим за наявності належним чином оформленого документа органу, який відповідно до закону має право вимагати проведення такої інвентаризації (п. 7 розд. I Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879, далі – Положення № 879). А право представників ДФС вимагати від платника податків   у ході перевірки проведення інвентаризації   основних засобів, ТМЦ, коштів, зняття залишків ТМЦ і готівки передбачене пп. 20.1.9 Податкового кодексу (далі – ПК).

Також у пп. 20.1.9 ПК сказано, що в разі відмови платника податків (його посадових осіб) від проведення інвентаризації застосовуються заходи, передбачені ст. 94 ПК (адміністративний арешт майна).

Чи можуть застосувати адмінарешт до майна підприємства в цьому випадку? На наш погляд, ситуація спірна. Судіть самі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали