• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

У які строки повинна бути проведена перевірка при ліквідації підприємства?

Підприємство ліквідується за рішенням власників. Про прийняте рішення повідомили держреєстратора і податкову інспекцію. З моменту повідомлення ДПІ минуло вже більше місяця, а з перевіркою ніхто не йде. У які строки повинна бути проведена така перевірка і як можна вплинути на перевіряючих, щоб не затягувати процедуру ліквідації підприємства?

У цьому випадку ДПІ зобов'язана провести на підприємстві позапланову перевірку (пп. 78.1.7 Податкового кодексу, далі – ПК). Перевірка повинна бути призначена і розпочатися у строк не пізніше 10 робочих днів із дати публікації повідомлення про рішення власників ліквідувати юрособу (п. 11.9 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).

Для того щоб зрозуміти, з якого моменту обчислюється цей 10-денний строк, розглянемо, з чого починається процедура припинення підприємства за рішенням його власників. Ця процедура припускає виконання таких дій (ст. 34, 35 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV, далі – Закон № 755):

  • прийняття рішення власниками (оформляється відповідним документом, наприклад протоколом загальних зборів ТОВ);
  • повідомлення держреєстратора про прийняте рішення. Повідомити держреєстратора необхідно протягом трьох робочих днів із моменту прийняття рішення (ст. 105 Цивільного кодексу);
  • внесення держреєстратором інформації про прийняте рішення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців. Зробити це він повинен не пізніше наступного робочого дня з моменту отримання документів від підприємства;
  • оприлюдення повідомлення про прийняте рішення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері держреєстрації юросіб і фізосіб-підприємців (тобто на сайті Мін’юсту).

Раніше держреєстратор був зобов'язаний повідом-ляти державні органи про проведені реєстраційні дії, а також публікувати інформацію про це в друкованому виданні «Бюлетень державної реєстрації». А після внесення до Закону № 755 змін, що набули чинності 05.04.15 р., така інформація розміщується уповноваженими органами на веб-сайті Мін’юсту. Таким чином, з моменту оприлюднення на сайті Мін’юсту повідомлення про те, що власниками прийнято рішення ліквідувати юрособу, і обчислюватиметься 10-денний строк для призначення і початку проведення перевірки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали