Засновник вирішив вийти із ТОВ: як це оформити?
21.04.2016 1178 0 1
Стаття-навігатор: розглянуто поетапну процедуру виходу засновника з ТОВ, а також нюанси оформлення документів на кожному з таких етапів.
Ситуація
Один із засновників хоче вийти зі складу учасників ТОВ і забрати майно (будівлю) як його частку в статутному капіталі (далі – СК). Яка процедура передбачена законодавством для виходу засновника з госптовариства?
Учасник ТОВ має право в будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників (ст. 10 Закону від 19.09.91 р. № 1576-XII, далі – Закон № 1576). Положення установчих документів, які обмежують або забороняють право на вихід учасника з товариства, є такими, що суперечать діючому законодавству, тобто незаконними (п. 4.12 постанови Пленуму ВГСУ від 25.02.16 р. № 4, далі – Постанова № 4).
Процедура виходу учасника з госптовариства регулюється ст. 148 Цивільного кодексу (далі – ЦК) і ст. 54 Закону № 1576. Складається з декількох етапів. Розглянемо їх докладніше.
Етап 1. Учасник, який має намір вийти з ТОВ, повинен повідомити про своє рішення госптовариство
Про свій намір вийти з госптовариства учасник повинен повідомити за три місяці до передбачуваної дати виходу – за умови, що статутом не передбачено інші строки (ст. 148 ЦК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року