Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Засновник вирішив вийти із ТОВ: як це оформити?

Стаття-навігатор: розглянуто поетапну процедуру виходу засновника з ТОВ, а також нюанси оформлення документів на кожному з таких етапів.

Ситуація
Один із засновників хоче вийти зі складу учасників ТОВ і забрати майно (будівлю) як його частку в статутному капіталі (далі – СК). Яка процедура передбачена законодавством для виходу засновника з госптовариства?

Учасник ТОВ має право в будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників (ст. 10 Закону від 19.09.91 р. № 1576-XII, далі – Закон № 1576). Положення установчих документів, які обмежують або забороняють право на вихід учасника з товариства, є такими, що суперечать діючому законодавству, тобто незаконними (п. 4.12 постанови Пленуму ВГСУ від 25.02.16 р. № 4, далі – Постанова № 4).

Процедура виходу учасника з госптовариства регулюється ст. 148 Цивільного кодексу (далі – ЦК) і ст. 54 Закону № 1576. Складається з декількох етапів. Розглянемо їх докладніше.

Етап 1. Учасник, який має намір вийти з ТОВ, повинен повідомити про своє рішення госптовариство

Про свій намір вийти з госптовариства учасник повинен повідомити за три місяці до передбачуваної дати виходу – за умови, що статутом не передбачено інші строки (ст. 148 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали