Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Скільки може тривати податкова перевірка?

Органи державної фіскальної служби (далі – ДФС) мають право перевіряти суб'єктів господарювання. Але будь-яка податкова перевірка повинна закінчитися у свій строк.

У таблиці нижче ми навели інформацію про допустиму тривалість перевірок. Але спочатку нагадаємо, які бувають податкові перевірки, якими нормами встановлено їх тривалість, а також на які «вагові» категорії діляться платники податків.

Категорії платників податків

Великий платник податків – юрособа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовних податкових (звітних) квартали перевищує 500 млн грн. або загальна сума сплачених до держбюджету податків за такий самий період перевищує 12 млн грн. (пп. 14.1.24 Податкового кодексу, далі – ПК).

Суб'єкти малого підприємництва (СМП) – підприємці та підприємства будь-якої організаційно-правової форми, середня чисельність працівників за звітний період (календарний рік) яких не перевищує 50 осіб і річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 млн євро, визначену за середньорічним курсом НБУ (ч. 3 ст. 55 Господарського кодексу).

Інші – і не великі, і не СМП.

Види перевірок

Документальні планові та позапланові перевірки (можуть бути виїзними або невиїзними) (ст. 77, 78, 79 ПК). Строки проведення таких перевірок установлено п. 82.1, 82.2, 82.4 ПК залежно від категорії перевірюваного платника податків. Виняток становлять:

документальні позапланові невиїзні перевірки, тривалість яких не встановлено ПК;

документальні позапланові виїзні перевірки декларацій з ПДВ, у яких задекларовано суму ПДВ до відшкодування з бюджету або від’ємне значення податку в сумі понад 100 тис. грн. Тривалість такої перевірки не може перевищувати 30 календарних днів (пп. 78.1.8, п. 200.11 ПК).

Фактичні перевірки (ст. 80 ПК). Строки їх проведення встановлено п. 82.3 ПК.

Камеральні перевірки (ст. 76 ПК). Їх тривалість не встановлено ПК. Виняток становлять камеральні перевірки декларацій із ПДВ, у яких заявлено до відшкодування з бюджету суму ПДВ. Камеральна перевірка повинна бути призначена і проведена органом ДФС у строк не пізніше 30 календарних днів після отримання такої декларації (п. 200.10 ПК).

Таблиця-підказка

Скорочення в таблиці: р. д. – робочі дні.

Категорія
платника податків

Максимальна тривалість податкових перевірок

Планова перевірка

Позапланова
виїзна перевірка

Фактична
перевірка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Великі
платники податків

Основний
строк

Строк
продов-
ження

Строк
припинення

Основний
строк

Строк продов-
ження

Строк
припинення

Основний строк

Строк
продов-
ження

30 р. д.

15 р. д.

30 р. д.

15 р. д.

10 р. д.

30 р. д.

10 діб

5 діб**

СМП

10 р. д.

5 р. д.

Не
перед-
бачено

5 р. д.

2 р. д.

Не
перед-
бачено

Так звані середні платники податків

20 р. д.

10 р. д.

10 р. д.,
3 р. д.*

5 р. д.

* Не більше 3 р. д. – для підприємців, перевірка яких проводиться на підставі пп. 78.1.7 ПК, якщо протягом двох останніх календарних років перед такою перевіркою підприємець відповідав усім нижчепереліченим умовам:

– не мав найманих працівників;

– подавав податкову декларацію про відсутність доходів від провадження підприємницької діяльності;

– не був платником ПДВ;

– не мав рахунків у банках.

** Підстави для продовження:

– заява платника податків у разі потреби подати документи, що стосуються питань перевірки;

– змінний режим роботи або підсумовуваний облік робочого часу на підприємстві (у підприємця) або на його господарських об'єктах.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
05.04.2025
Продовження строку корисного використання повністю замортизованих основних засобів
Ситуація із практики: строк, визначений під час первинного визнання об’єкта основних засобів (далі – ОЗ), уже закінчився, а актив продовжує використовуватися. НП(С)БУ 7 передбачено, що строк корисного використання (експлуатації) об’єкта ОЗ переглядається в разі зміни очікуван...
27.06.2025
Які документи повинен мати водій для прийняття на роботу
У цій статті розглянуто, які документи слід вимагати від водія під час прийняття його на роботу. Під час виконання трудових обов’язків водій відповідає за транспортний засіб (далі – ТЗ), пасажирів, вантаж. Тому роботодавець, приймаючи особу на таку посаду, повинен перевірити, чи є в неї ...
23.04.2025
Безплатне отримання ОЗ від резидента
Підприємство може отримати об’єкт основних засобів (далі – ОЗ) як за плату, так і безплатно. В останньому випадку бухгалтерів зазвичай цікавить, як визначити вартість об’єкта, за якою його потрібно оприбуткувати, та яким документом підтвердити таку вартість. У статті розповімо, як ...
Нове
02.06.2025
Чи може підприємство подати первинні документи до органу ДПС після проведення перевірки
У статті розповімо, протягом якого строку підприємство може подати органу ДПС первинні документи, які не було надано під час перевірки. Під час податкової перевірки підприємство надало контролерам первинні документи не в повному обсязі. Податкове повідомлення-рішення за результатами перевірки ще не...
21.02.2025
За який період може бути проведено планову податкову перевірку з огляду на призупинення строків давності?
На сьогодні багато платників податків отримують повідомлення про проведення у них планових податкових перевірок. Дивуватися тут нема чому, оскільки з 01.01.2025 органи ДПС призначають планові перевірки за загальними правилами, установленими Податковим кодексом (далі – ПК). Нагадаємо, що вже не...
07.01.2025
Перевірки-2025: коли діє мораторій?
Під час воєнного стану щодо багатьох перевірок діє мораторій. Правила мораторію постійно змінюються через унесення змін до нормативних документів. Тому в 2025 році заборону на багато видів перевірок уже скасовано. У консультації ми розглянемо щодо яких перевірок діє мораторій станом на 01.01.2025 о...
Кращі матеріали