• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Подання касаційної скарги до ВГСУ: строки сплати та розмір судового збору

Ситуація: підприємство подало касаційну скаргу до ВГСУ. Проте судом було встановлено, що при поданні скарги судовий збір був сплачений не в повному обсязі. На цій підставі суд виніс ухвалу про повернення касаційної скарги без розгляду. У зв'язку із цим у підприємства виник ряд запитань, на які ми відповімо в цій консультації.

Касаційна скарга подається до ВГСУ через апеляційний суд, який виніс оскаржуване рішення або постанову (ст. 109 Господарського процесуального кодексу, далі – ГПК).

Якщо разом зі скаргою не подано документи, що підтверджують сплату судового збору в установленому порядку і розмірі, суд не приймає скаргу до розгляду і повертає позивачеві. Про повернення касаційної скарги суд виносить ухвалу. Після того як позивач усуне такі недоліки, він має право подати скаргу повторно (п. 4 ч. 1 ст. 1113 ГПК).

У які строки позивач може доплатити збір і наново подати касаційну скаргу?

На перший погляд процедура виглядає просто – треба всього лише доплатити суму збору, якої невистачає, і знову подати скаргу. Проте зробити це потрібно дуже швидко: протягом 20 днів із дня набуття чинності рішення апеляційного суду, яке оскаржується (ст. 110 ГПК). Адже продовження строку для повторного подання скарги законодавством не передбачено.

Підкреслимо ще раз: 20 днів треба відлічувати не з дати повернення вам скарги, а з дати набуття чинності рішення, яке ви оскаржуєте.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали