Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відповідальність неприбуткових організацій

При порушенні вимог, передбачених п. 133.4 ПК, неприбуткова організація зобов'язана (пп. 49.18.1, абзац сьомий п. 57.1, пп. 133.4.3 ПК):

подати податковому органу Звіт у строк, визначений для місячного звітного (податкового) періоду (тобто протягом 20 календарних днів після закінчення звітного (податкового) місяця). У цьому випадку Звіт складається за період із початку року (або з початку визнання організації неприбутковою, якщо це відбулося пізніше) по останній день місяця, у якому здійснено таке порушення. У Звіті зазначається сума самостійно нарахованого податку на прибуток, при цьому податок за ставкою 18 % розраховується від суми коштів, витрачених не за цільовим призначенням, та/або від суми доходу (прибутку) або її частини, які були розподілені серед засновників (учасників), членів неприбуткової організації, її працівників (крім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов'язаних із ними осіб. Фінзвітність у цьому випадку подавати не потрібно. Це не передбачено п. 46.2 ПК (див. вище);

починаючи з наступного місяця і по 31 грудня звітного року – щоквартально подавати фінансову звітність і декларацію (заповнювати наростаючим підсумком) та сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду;

з наступного податкового (звітного) року – подавати до податкового органу фінансову та податкову звітність (декларацію) і сплачувати податок на прибуток у загальному порядку – щоквартально (якщо обсяг доходу за останній звітний рік перевищить 20 млн грн.) або щорічно (у разі неперевищення такого обсягу).

Приклад 2

Неприбуткова організація у вересні 2016 року допустила нецільове використання коштів
у сумі 200 000 грн. Згідно з пп. 133.4.3 ПК така організація втратила податковий статус неприбуткової з наступного місяця, тобто із жовтня цього року. За 2016 рік обсяг доходу організації перевищив 20 млн грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали