• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно повідомляти податкову службу, якщо оспорюєш ППР у суді?

25.12.2019 167 0 1

Платник податків, який збирається оскаржити в суді рішення податкових органів, повинен керуватися нормами Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС) і ст. 56 Податкового кодексу (далі – ПК). Так, у ст. 122 КАС установлено 6-місячний строк для подання позову до адміністративного суду. Проте в ч. 3 цієї статті міститься застереження, що іншими законами можуть установлюватися інші строки. У нашому випадку йдеться про податкове законодавство. Відкриваємо ПК і бачимо, що згідно з п. 56.19 платник податків має право оскаржити в суді рішення органу ДПС протягом строку давності, передбаченого ст. 102 ПК, тобто 1 095 днів. Цей строк обчислюється з дня отримання ППР.

Для оскарження ППР підприємству слід звернутися до окружного адміністративного суду (ст. 20, 22 КАС). Позов може бути поданий до суду:

  • або за місцезнаходженням позивача;
  • або за місцезнаходженням відповідача (тобто податкового органу, чиє ППР оскаржується).

На замітку! Вимоги до складання позовної заяви ви знайдете у ст. 160, 161 КАС.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали