• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна подати уточнюючий розрахунок, якщо призначена перевірка?

Платник податків, виявивши помилку в раніше поданій податковій декларації, подав до цієї декларації уточнюючий розрахунок. Але орган ДФС відмовився прийняти його, обґрунтувавши свою відмову тим, що платник податків не має права подавати уточнюючий розрахунок, оскільки на момент його подання призначена документальна перевірка періоду, за який платник податків виправляє помилки в раніше поданій декларації. Хто має рацію в цій ситуації?

Щоб відповісти на це запитання, проаналізуємо норми Податкового кодексу (далі – ПК). Згідно з п. 50.1 ПК у разі самостійного виявлення помилки в раніше поданій декларації платник податків може виправити її одним із таких способів:

  • або подати уточнюючий розрахунок до декларації;
  • або уточнити показники за період, у якому було допущено помилку, у декларації за наступний податковий період.

Платник податків не має права подати такий уточнюючий розрахунок тільки в період проведення документальних планових або позапланових перевірок (п. 50.2 ПК). Виникає запитання: коли документальна перевірка вважається розпочатою? Адже від цього залежить, коли платник податків позбудеться права самостійно виправити помилки в декларації.

Документальна перевірка вважається розпочатою після отримання або пред'явлення платникові податків документів, що дають органу ДФС право на її проведення. Такими документами є:

  • при виїзній перевірці: направлення на перевірку, службові посвідчення перевіряючих, копія наказу про проведення перевірки (п. 81.1 ПК);
  • при невиїзній перевірці: копія наказу про проведення перевірки і повідомлення про дату її початку і місце проведення (п. 79.2 ПК).

Таким чином, платник податків позбавляється права виправити помилки в декларації тільки після початку перевірки за період, за який подано цю декларацію. Проте якщо перевірка вже призначена, але платникові податків ще не вручені документи, що дають право її розпочати, то він може виправити раніше допущені помилки в декларації, а орган ДФС зобов'язаний прийняти у платника податків декларацію (п. 49.8 ПК). Необґрунтована відмова органу ДФС прийняти уточнюючий розрахунок може бути оскаржена в судовому порядку.

 

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи можна подати уточнюючий розрахунок, якщо призначена перевірка?