• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна оспорити створення ОСББ у судовому порядку?


У багатоквартирному житловому будинку створено ОСББ. Проте не всі співвласники згодні із цим рішенням. Чи можуть незгодні оспорити в судовому порядку створення ОСББ?


Співвласники квартир, які вважають, що ОСББ створене незаконно і цим порушені їх права, мають право звернутися до суду за місцезнаходженням ОСББ (ст. 3, 109 Цивільного процесуального кодексу). Подати позов вони можуть протягом загального строку позовної давності, установленого ст. 257 Цивільного кодексу, який становить 3 роки. Обчислюється строк позовної давності з дня, коли співвласник дізнався або міг дізнатися про порушення свого права (у цьому випадку – про створення ОСББ) (ч. 1 ст. 261 Цивільного кодексу).

Рішення про створення ОСББ і про затвердження його статуту приймається на загальних (установчих) зборах співвласників будинку. Рішення загальних зборів, на яких було прийнято таке рішення, може бути оскаржене в суді (ч. 13 ст. 6, ч. 8 ст. 10 Закону від 29.11.01 р. № 2866-III, далі – Закон № 2866).

Уточнимо, що ОСББ уважається створеним із моменту його держреєстрації (ч. 14 ст. 6 Закону № 2866). А держреєстрація ОСББ проводиться в порядку, установленому для держреєстрації юросіб, тобто згідно з вимогами Закону від 15.05.03 р. № 755-IV.

Тому предметом позову будуть вимоги:

  • про визнання недійсними загальних (установчих) зборів співвласників будинку, на яких було прийнято рішення про створення ОСББ;
  • про скасування запису про державну реєстрацію ОСББ в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи можна оспорити створення ОСББ у судовому порядку?