• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мораторій-2017: хто і коли може прийти до вас із перевіркою

Чим цінна ця стаття: сьогодні контролюючих органів досить багато, тому не завжди можна швидко зрозуміти, чи поширюється на цей орган мораторій на проведення перевірок, запроваджений у 2017 році. Ця консультація допоможе вам розібратися, хто сьогодні має право вас перевірити.

Від чого допоможе захиститися: від необґрунтованих візитів до вас контролюючих органів.

З 1 січня цього року набула чинності низка законів, які так чи інакше стосуються проведення перевірок у суб'єктів господарювання (далі – СГ). Про багато змін і нововведень ми вже писали (див. «БАЛАНС», 2017, № 3). У цій консультації ми розглянемо, які перевірки в 2017 році опинилися під забороною і хто сьогодні може прийти до вас із перевіркою.

Яким законом установлено мораторій на перевірки?

Це Закон від 03.11.16 р. № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон № 1728, див. на с. 8 цього номера). Також нагадаємо, що багато поправок, які стосуються порядку проведення перевірок, було прийнято Законом від 03.11.16 р. № 1726-VIII. Так, істотно змінено норми Закону від 05.04.07 р. № 877-V (далі – Закон
№ 877), який є основоположним у сфері проведення перевірок (повний текст кодифікованого закону, з огляду на останні зміни, можна знайти в ПК, 2017, № 1, с. 4). Зокрема, значно розширено сферу дії цього закону: його нормами тепер повинні керуватися ще більше контролюючих органів.

На який період запроваджено мораторій?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали