Хто і як перевіряє нарахування та сплату ЄСВ
05.03.2018 1898 0 1
У цій консультації йтиметься про те, які контролюючі органи вповноважені перевіряти дотримання законодавства з ЄСВ.
Закон № 2246 продовжив на 2018 рік дію мораторію на проведення перевірок (відповідні зміни внесено до Закону № 1728). Однак на момент підготовки цього номера перелік органів, на які поширюється мораторій, Кабміном ще не затверджено.
Нагадаємо, позапланові перевірки під заборону не потрапили.
Проводити перевірки у сфері ЄСВ мають право органи ДФС. Що стосується ПФУ та його територіальних органів, то вони, зокрема, уповноважені (ст. 131 Закону № 2464):
- брати участь у планових перевірках, які проводяться податковими органами, щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб;
- проводити в передбачених законом випадках позапланові перевірки бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів страхувальників щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб або для призначення пенсій;
- отримувати необхідні пояснення, довідки та інформацію з питань, що виникають у ході таких перевірок.
Відповідно до ст. 13 Закону № 2464 відносно ЄСВ податкові органи мають право проводити документальні та камеральні перевірки. При цьому перевіряючі керуються нормами ПК.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року