• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли можна не допустити інспектора Держпраці до перевірки без ризику бути оштрафованим на 320 тис. грн.?

Ситуація. Посадові особи органу Держпраці прийшли позапланово перевірити, як підприємство дотримує законодавство про працю (нібито є підстави вважати, що на підприємстві трудяться неоформлені працівники).

Запитання. Чи можна на законних підставах не допустити інспектора Держпраці до перевірки і при цьому не заробити штраф за недопущення?

Законодавча база

З 1 січня 2017 року проведення перевірок органами Держпраці регламентується Законом від 05.04.07 р. № 877-V (далі – Закон № 877) (після внесення до нього змін Законом від 03.11.16 р. № 1726-VIII). Саме Закон № 877 допоможе розібратися в тому, у яких саме випадках суб'єкт господарювання (далі – СГ) має право не допустити інспектора з праці до перевірки, не ризикуючи бути оштрафованим на 320 000 грн.

Зверніть увагу! Управлінням Держпраці було накладено перший штраф у розмірі 320 тис. грн.

Закон № 877 дозволяє проводити як планові, так і позапланові перевірки. У рамках планової перевірки орган Держпраці перевіряє всі питання, пов'язані з дотриманням СГ трудового законодавства за конкретний період. Такі перевірки проводяться з певною періодичністю (залежно від ступеня ризику, до якого віднесено вид господарської діяльності СГ). І про планову перевірку орган Держпраці зобов'язаний сповістити СГ не пізніше ніж за 10 днів до її початку (ст. 5 Закону № 877).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали