Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Камеральна перевірка: як знизити штраф

07.11.2018 3972 1 4

Бухгалтер – це людина, а не робот і теж має право на помилку при заповненні податкової звітності. Так, дійсно через значне навантаження чи втому або будь-який інший фактор бухгалтер може помилитися і навіть не здогадуватися про це. І через декілька днів, як показує практика, телефонний дзвінок – це «сервісна служба ДФС», Вами допущено помилку та знижено зобов’язання з відповідного податку, сперечатися марно, а тому чекайте акт камеральної перевірки.

Мотиви такого дзвінка працівників ДФС можуть бути різні, але основне питання тут, що робити бухгалтеру, який дійсно припустився помилки. Адже за результатами камеральної перевірки виноситься податкове повідомлення-рішення, яким нараховується сума заниженого зобов’язання з відповідного податку та застосовується штраф у розмірі 25 % від суми нарахованого податку. А фіскали, в свою чергу, можуть заявляти, що під час перевірки ви не можете вже нічого виправляти, а якщо виправите, то за результатами перевірки сума податку задвоїться і потрібно буде платити двічі.

Саме головне у даному випадку не панікувати, не зволікати, а діяти у рамках правил, визначених Податковим кодексом (далі – ПК).

Тому перше, що повинен зробити бухгалтер (попри залякування фіскалів) – це самостійно виправити помилку: подати уточнюючий розрахунок (сплатити суму недоплати і штраф у розмірі 3 %).  

Так, відповідно до п. 50.1 ПК у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті, зокрема: надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали