• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як перевірити достовірність службового посвідчення інспектора держпраці?

21.12.2018 1526 0 1

Гарячі питання трудових правовідносин


На підприємство прийшли з інспекційним відвідуванням представники Держпраці, пред'явивши службові посвідчення. У підприємства є підозри, що службові посвідчення підроблено. Це можна якось перевірити?


Так, можна. Необхідні «підказки» ви знайдете в п. 3 Порядку здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.17 р. № 295 (далі – Порядок № 295). Конкретно вам потрібно:

  • звірити пред'явлене посвідчення з його затвердженою формою;
  • переконатися, що це службове посвідчення зареєстроване у відповідному реєстрі.

Пояснимо докладніше, як вам треба діяти.

Контрольні повноваження інспекторів Держпраці підтверджуються службовими посвідченнями установленої форми. Така форма затверджена наказом Мінсоцполітики від 24.05.17 р. № 866. У цьому документі є докладний опис, як має виглядати посвідчення інспектора. Отже, вам треба перевірити наявність у пред'явленому службовому посвідченні всієї необхідної інформації.

Крім того, Держпраці веде реєстр посвідчень інспекторів праці. Дані реєстру посвідчень є загальнодоступними, вони викладені на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю». Тут ви знайдете всю потрібну інформацію: номер посвідчення інспектора, його П. І. Б, посаду і фото. Якщо дані збігаються – значить, усе гаразд, пред'явлене вам посвідчення не підроблене.

Посвідчення, якого немає в реєстрі, уважається недійсним (абзац п'ятий п. 3 Порядку № 295). Інспекторів із такими посвідченнями ви маєте право не допускати до проведення перевірок.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали