Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як отримати індивідуальну консультацію в податковій інспекції?

Підприємству потрібна консультація органу ДФС щодо застосування норм податкового законодавства в конкретній ситуації. Як її отримати?

Для отримання індивідуальної податкової консультації (далі – ІПК) підприємству слід звернутися до органу ДФС. Форму звернення платника податків про надання ІПК (далі – звернення) законодавчо не встановлено. Тому скласти його можна в довільній формі або скористатися запропонованим нами зразком (див. зразок нижче). У зверненні (як у письмовій, так і в електронній формі) слід розкрити суть проблеми, що виникла. При цьому чим детальніше платник податків викладе конкретну ситуацію і сформулює своє запитання, тим більш чітку відповідь будуть зобов'язані надати податківці.

У зверненні доцільно навести:

  • дані про господарську операцію, що планується або вже проведена;
  • відомості про себе і контрагента (підприємство чи підприємця), які мають стосунок до поставленого запитання (наприклад, система оподаткування, реєстрація платником ПДВ, інші відомості на розсуд платника податків);
  • норму або норми податкового чи іншого законодавства, правильність застосування яких викликає сумніви, або питання про те, яку норму податкового законодавства необхідно застосовувати в конкретній ситуації.

У зверненні треба обов'язково зазначити, у якій формі платник податків хоче отримати ІПК – усній, письмовій або електронній.

Якщо ІПК бажано отримати:

1) у письмовій формі, то у зверненні необхідно навести:

  • місцезнаходження платника податків і контактний номер телефону;
  • спосіб отримання ІПК: шляхом вручення посадовій особі підприємства або підприємцю, їх уповноваженим представникам або поштою;

2) в електронній формі, то у зверненні треба зазначити адресу електронної пошти платника податків.

Звернення має бути підписано керівником підприємства або підприємцем, засвідчене печаткою (за наявності).

Звернення краще надіслати до органу ДФС:

  • нарочним, щоб на другому примірнику було зроблено позначку про отримання;
  • рекомендованим або цінним листом з описом вкладення і повідомленням про вручення.

Надати ІПК зобов'язаний саме той орган ДФС, до якого звернувся платник податків. Строк підготовки ІПК – 30 календарних днів після отримання звернення (п. 52.1, 52.3 Податкового кодексу).

Протягом зазначеного строку рекомендуємо вам:

  • з'ясувати, хто із співробітників органу ДФС відповідає за підготовку ІПК для вас. Це можна зробити у відділі органу ДФС, який займається реєстрацією вхідної кореспонденції;
  • зв'язатися з цим співробітником і уточнити дату, коли можна буде отримати ІПК або коли ІПК буде надіслано поштою, щоб скоріше її забрати в поштовому відділенні.

Зразок

від 27.04.15 р. № 3/7

Новокаховська об'єднана

державна податкова інспекція

Головного управління ДФС

у Херсонській області

74900, м. Нова Каховка, вул. Горького, 11а

Про надання індивідуальної податкової консультації

Товариство з обмеженою відповідальністю «Русалка» (далі – ТОВ «Русалка»), керуючись пп. 14.1.172, п. 52.1, 52.3 Податкового кодексу, просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо порядку заповнення граф 5.1 і 5.2 податкової накладної.

Між ТОВ «Русалка» і ТОВ «Водолій» 28.12.14 р. укладено договір, згідно з яким ТОВ «Русалка» надає ТОВ «Водолій» у січні 2015 року послуги з проведення маркетингових досліджень. Факт надання послуг ТОВ «Русалка» і їх прийняття ТОВ «Водолій» підтверджено актом, підписаним уповноваженими особами сторін. Ця операція є оподатковуваною, а ТОВ «Русалка» і ТОВ «Водолій» зареєстровано платниками ПДВ. Для відображення цієї операції в податковому обліку ТОВ «Русалка» доведеться оформити податкову накладну.

Форму податкової накладної та Порядок її заповнення затверджено наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957. У графах 5.1 і 5.2 податкової накладної зазначається одиниця вимірювання товару або послуги. А згідно з п. 15 зазначеного Порядку одиниці вимірювання товарів або послуг у цих графах наводяться на підставі первинних документів і лише ті, які передбачено Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку, затвердженим наказом Держстандарту від 09.01.97 р. № 8 (далі – Класифікатор).

Разом з цим обсяг маркетингових послуг, наданих ТОВ «Русалка», неможливо виразити в одиницях вимірювання, установлених Класифікатором. Як у цьому випадку заповнити графи 5.1 і 5.2 податкової накладної, виписаної на операцію з надання маркетингових послуг ТОВ «Водолій»?

Просимо надати індивідуальну податкову консультацію в письмовій формі шляхом вручення посадовій особі або уповноваженому представникові ТОВ «Русалка».

Місцезнаходження ТОВ «Русалка» – м. Нова Каховка, вул. Леніна, 345, тел. 12-36-78, адреса електронної пошти – lkjh@mail.ru.

Директор ТОВ «Русалка» (підпис) В. Д. Гончаренко

М. П.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали