Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оскаржити зменшення ліміту реєстрації (незаконний override)

Акценти цієї статті: порядок оскарження незаконного зменшення суми реєстраційного ліміту.

Показники формули в СЕА та їх розшифрування наведено в п. 2001.3 ПК, і тут же зазначено, що ці показники розраховуються з 1 липня 2015 року. У п. 9 Порядку № 569 при описанні процесу формування показника ∑Перевищ прямо вказано, що сума податкових зобов'язань для розрахунку береться з декларацій, починаючи зі звітності за липень (III квартал) 2015 року. Тобто треба розуміти, що показники формули в СЕА (включаючи і ∑Перевищ) формуються наростаючим підсумком починаючи з 01.07.15 р.

На практиці ж ситуація інша. Оскільки розрахунок показника ∑Перевищ здійснюється не наростаючим підсумком, а помісячно (лист ДФС від 19.09.17 р. № 1365/99-99-15-03-01-18), виникає override, який призводить до зменшення ліміту реєстрації, а значить, платник ПДВ може втратити можливість зареєструвати ПН/РК і повинен буде поповнити електронний рахунок.

Насамперед розберемося, що саме можна оскаржити. При виникненні override платнику ПДВ не приходить податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), тому оскаржити рішення не вийде. Тому залишається варіант оскарження дій податкових органів.

Згідно з п. 21.1 ПК посадові особи ДФС зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно відповідно до норм ПК, інших законів і нормативних актів України.

Зменшення ліміту реєстрації на підставі щомісячного перерахунку показника ∑Перевищ суперечить нормам п. 2001.3 ПК і п. 9 Порядку № 569.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали