Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як позивачеві подати суду акт звіряння розрахунків, якщо відповідач ухиляється від його підписання

Ситуація: підприємство звернулося до суду з позовом про стягнення заборгованості з контрагента. Суд зобов'язав сторони звірити розрахунки і подати суду акт звіряння. Але відповідач ухиляється від підписання акта звіряння.

Проблема: позивач ризикує програти справу, оскільки не може виконати вимоги суду і підтвердити свої позовні вимоги до відповідача.

Запитання: як позивачеві виконати вимоги суду?

Пропонуємо рішення: надати докази того, що позивач зробив усі можливі дії, спрямовані на виконання вимог суду.

Отримавши позовну заяву і прийнявши рішення про порушення провадження у справі, суддя проводить ряд дій, спрямованих на підготовку справи до розгляду (ст. 65 Господарського процесуального кодесу, далі – ГПК). Але що робити, коли позивач не може виконати вимоги суду? Наприклад, суд зобов'язав сторони провести звіряння розрахунків. Позивач склав акт звіряння розрахунків і подав його відповідачеві. Але той ухиляється від його підписання і не повертає позивачеві.

У цьому випадку суду необхідно надати докази того, що сторона зробила всі можливі дії, щоб виконати вимоги суду. На практиці це означає, що суду потрібно подати копію свого примірника акта звіряння розрахунків разом із доказами вручення відповідачеві аналогічних примірників акта.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали