Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо до вас прийшли з перевіркою із прокуратури

Цей державний орган наділений досить значними повноваженнями, і багато суб'єктів господарювання (далі – СГ), дізнавшись, що їх збирається перевірити прокуратура, відразу втрачають самовладання. Однак слід пам'ятати, що повноваження прокуратури не безмежні. У цій консультації ми розглянемо, що та як мають право перевіряти органи прокуратури.

Нормативна регламентація

Прокурорські перевірки регламентуються насамперед нормами: Конституції України від 28.06.96 р. № 254к/96-ВР (ст. 121–123; далі – Конституція), Закону № 1789, Положення № 111.

Норми Закону № 877 на такі перевірки не поширюються. Це прямо передбачене ст. 2 цього документа. Таким чином, загальні правила, якими керується більшість контролюючих органів при перевірках, для прокуратури не діють, і її працівники дотримуються своїх правил під час здійснення прокурорського нагляду.

Компетенція прокуратури

Для того щоб розібратися, яку сферу діяльності підприємства може перевіряти прокуратура, слід знати, які на неї покладено функції. Згідно зі ст. 121 Конституції та ст. 5 Закону № 1789 повноваження прокуратури включають:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали