• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Договір транспортного експедирування: поради юриста

14.08.2018 1735 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтеся, які нюанси діючого законодавства слід урахувати при складанні договору транспортного експедирування (далі – договір ТЕ).

Публікації за темою: Договір транспортного експедирування (автомобільним транспортом).

Договір ТЕ є різновидом договору на надання послуг. За цим договором одна сторона (експедитор) зобов'язується за плату та за рахунок другої сторони (клієнта) надати або організувати надання визначених договором послуг, пов'язаних із перевезенням вантажу (ч. 1 ст. 929 ЦК, ч. 1 ст. 316 ГК). Тобто договір ТЕ за своїм змістом може бути:

  • прямим договором постачання послуг – коли експедитор самостійно надає послуги перевезення (комплекс послуг);
  • посередницьким – коли експедитор залучає до виконання своїх договірних зобов'язань третіх осіб (перевізників, вантажників, митних брокерів і т. п.), виступаючи від імені клієнта або від свого імені. Дане право виконавця послуг (експедитора) прямо передбачене ст. 932 ЦК;
  • змішаним – коли договір містить у собі ознаки як прямого, так і посередницького договору. У такому випадку в договорі слід чітко вказати, які саме послуги є посередницькими. Наприклад, перевезення вантажу експедитор здійснює самостійно, будучи безпосереднім виконавцем, а до виконання інших послуг залучає третіх осіб, діючи як посередник.

Які саме послуги відносяься до транспортно-експедиторських?

До переліку послуг, які відносяться до транс­портно-експедиторських, зокрема, включені (ст. 8 Закону № 1955):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали