Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аутстафінг як спосіб захисту від штрафів податкової

24.12.2019 371 0 0

Крім штрафів Держпраці за використання праці найманих працівників без належного оформлення, до платника податків може бути застосовано штраф податковим органом за несплату із зарплати найманих працівників ЄСВ, ПДФО, військового збору, що може призвести до значних фінансових втрат. З метою скасування таких штрафів підприємства все частіше стали використовувати договори аутстафінгу. Розглянемо цей спосіб захисту від штрафів податкового органу та позитивну судову практику у відповідних справах.

Іноді на практиці трапляється така ситуація.

На підприємстві проводиться фактична податкова перевірка, і у платника податків виявляють найманих працівників, які не були належно оформлені. Після цього контролюючий орган призначає документальну позапланову перевірку для з’ясування, якими документами регулювалися правовідносини платника податків та осіб, яких було виявлено під час фактичної перевірки.

У ході документальної перевірки контролюючий орган встановлює, що зазначені працівники надавали послуги з аутстафінгу, тобто між платником податків та аутстафером було укладено договір аутстафінгу, на виконання якого аутстафер направив своїх працівників до платника податків для надання послуг.

Фіскальний орган передає отриману інформацію до управління Держпраці, яке надалі може застосувати до товариства штраф за використання праці найманих працівників без належного оформлення. Водночас фіскальний орган буде зацікавлений (і має на це право) застосувати до підприємства свої штрафи за порушенням трудового законодавства. Тож платнику податків може бути донараховано ЄСВ, ПДФО, військовий збір за кожного працівника, який надавав йому послуги за договором аутстафінгу, незважаючи на те, що такі працівники не перебували з ним у офіційних трудових відносинах. Крім того, податковий орган може застосувати до платника податків штраф за неподання звітності з ПДФО, ЄСВ, військового збору.

У такій ситуації платникам податків слід подати позов до суду з декількома позовними вимогами та скасовувати: податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) з ЄСВ, ППР з військового податку, ППР з ПДФО, ППР за неподання звітності щодо ЄСВ, ППР за неподання звітів з ПДФО. Зауважимо, що платник податків має сплатити судовий збір за кожну позовну вимогу окремо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали