Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Законодавство не встановлює перелік документів, які підтверджують виробничий характер розмов за мобільним телефоном

22.05.2019

Сторони спору

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ); Відповідач – ГУ ДФС в області (далі – ГУ ДФС).

Обставини справи

За результатами планової виїзної документальної перевірки ТОВ, проведеної за період з 01.01.14 р. по 31.03.17 р., складено акт перевірки та прийнято ППР. Зокрема, установлено, що не було визнано доходи, отримані працівниками ТОВ у вигляді додаткового блага за послуги мобільного зв’язку, із цих сум не утримано ПДФО та ВС.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 01.02.18 р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено. В апеляційній скарзі апелянт просив скасувати рішення суду та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Позиції сторін

Позивач (ТОВ). Позивачем подано наказ «Про впровадження мобільного телефонного зв’язку на підприємстві», яким узято для користування телефонні номери у вигляді сім-карток для працівників підприємства. Положенням про телефонний зв’язок у ТОВ визначено правила користування мобільним зв’язком, обов’язки працівників з його використання та межі такого використання.

На підтвердження облікової політики підприємства до матеріалів справи додано договори оренди мобільних телефонів, оборотно-сальдові відомості за рахунком 01 «Арендовані необоротні активи», до яких унесено мобільні телефони; журнали проведень за операціями з контрагентом, в яких відображено оплату зв’язку.

Відповідач (ГУ ДФС). ТОВ не подало наказ про облікову політику, де було б установлено, що мобільні телефони відносяться до складу основних засобів або малоцінних необоротних матеріальних активів, не встановило ліміти на мобільний зв’язок, не затвердило перелік номерів контрагентів (організацій, інших осіб, яким можна телефонувати у виробничих цілях).

На підприємстві були відсутні журнали обліку дзвінків та деталізація рахунків, не встановлено правила користування мобільним зв’язком, працівники не складали звіти про використання службового телефону.

На чиєму боці суд

Апеляційну скаргу ТОВ задоволено. Рішення суду першої інстанції скасовано (Постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 07.11.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 77910055).

Аргументи суду

  1. Досліджені первинні документи дають підстави зробити висновок, що підприємством укладено договір на отримання послуг мобільного зв’язку, договори оренди мобільних телефонів, видано наказ про організацію мобільного зв’язку, розроблено положення про мобільний зв’язок. Це свідчить про те, що працівники підприємства мали право користуватися такими послугами за рахунок підприємства, такі послуги не є їхнім додатковим благом.
  2. Що стосується безпосередньо наказу про облікову політику, журналів обліку конкретних дзвінків та деталізації рахунків (переліку номерів телефонів контрагентів, розмови за якими ведуться працівниками підприємства та безпосередньо стосуються господарської діяльності, на які можна телефонувати у виробничих цілях), то форма та зміст цих документів не затверджені чинним законодавством.

Висновок

Відсутність зазначених документів або відсутність у наказі про облікову політику чіткого посилання на те, що до складу основних засобів відносяться мобільні апарати, не є порушенням податкового законодавства та законодавства про бухгалтерський облік.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
14.05.2025
Строки внесення чергового платежу за ліцензії на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном
У статті розглянемо, в якому порядку та коли суб’єкт господарювання має вносити черговий платіж за ліцензію на зберігання пального та роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном. Після отримання ліцензії на зберігання пального та роздрібний продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі &ndash...
13.05.2025
Алкоголь, тютюн та пальне: штрафи у сфері ліцензування
У статті розглянемо, які штрафи застосовуються за порушення у сфері ліцензування щодо алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального. З 2025 року правила ліцензування господарської діяльності з виробництва, торгівлі, зберігання алкоголю, тютюнових виробів та пального змінилися. Не всім суб'єктам ...
24.04.2025
Як повідомити про зміну відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального
У статті розповімо, в яких випадках суб’єкту господарювання – зберігачу пального слід повідомляти про зміни у відомостях, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального. Заповнюємо заяву про отримання ліцензії на право зберігання пального З 08.04.2025 набула чинності ...
Кращі матеріали