• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спори щодо блокування податкових накладних: правова позиція з урахуванням актуальної судової практики

28.05.2019 415 0 0

Як підставу для зупинення реєстрації податкових накладних податкові органи зазначають: «ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1. Критеріїв ризиковості платника податку». У такому разі платнику пропонується «надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних». Чи правомірним є «блокування» реєстрації з такої підстави, розглянемо нижче.

Як правило, підприємства з метою реєстрації «заблокованих» податкових накладних (далі – ПН) надсилають податковим органам пояснення та копії наявних документів для підтвердження реальності здійснення операцій стосовно таких ПН.

Однак це не є гарантією того, що «зупинені» ПН будуть зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

За результатами розгляду наданих підприємствами пояснень та документів Комісія, яка приймає рішення по реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, часто відмовляє в реєстрації ПН через ненадання платником податку копій, зокрема: договорів, ЗЕД-контрактів з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування; розрахункових документів, банківських виписок із особових рахунків; довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операцій. Також як додаткова підстава зазначається відсутність документів на придбання необхідних матеріалів для виготовлення продукції та оплати їх, відсутність інформації про виробничі потужності.

Зазначені рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації ПН є протиправними й підлягають скасуванню з таких підстав.

У ч. 1 та 2 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАСУ) передбачено, що суд, вирішуючи справи, керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали