• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Приймання документів ліквідатором

23.01.2019 224 0 0

Науково-технічне опрацювання (упорядкування) та підготовка документів підприємства, що ліквідується, для передання архівній установі, входить до обов’язків ліквідаційної комісії або ліквідатора. Обов'язкове передання документів з кадрових питань (особового складу) передбачене:

1. У разі ліквідації за рішенням учасників або органу юрособи, уповноваженого на це установчими документами. Відповідно до ч. 13 ст. 111 Цивільного кодексу (далі – ЦК) документи, що підлягають обов'язковому зберіганню, передаються ліквідаційною комісією в установленому законодавством порядку відповідним архівним установам.

2. У разі ліквідації за рішенням суду. Відповідно до ст. 48 Закону від 14.05.92 р. № 2343-XII «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон № 2343), а з моменту набрання чинності Кодексом з процедур банкрутства (далі – КПБ) – ст. 46 цього Кодексу ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, у тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури.

До винесення господарським судом ухвали про ліквідацію юрособи-банкрута ліквідатор зобов’язаний забезпечити збереженість архівних документів банкрута і за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади (далі – ЦОВВ) у сфері архівної справи та діловодства або з уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого їх зберігання.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 13 ст. 17 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» для державної реєстрації припинення юрособи в результаті її ліквідації на підставі рішення про таке припинення, прийнятого учасниками юрособи або відповідного органу юрособи, а у випадках, передбачених законом, – рішення відповідних державних органів, або судового рішення про припинення юрособи, не пов’язаного з її банкрутством, після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію припинення юрособи в результаті її ліквідації;

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали