• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Помилка не призвела до недоплати – штрафу немає

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ), відповідач – орган ДФС.

При заповненні декларації з ПДВ підприємство припустилося помилки, яка не при­звела до недоплати. Підприємство самостійне виявило помилку й виправило її шляхом подання уточнюючого розрахунку. Орган ДФС, провівши перевірку під­приємства, дійшов висновку, що при виправленні помилки в декларації воно не нарахувало самостійно штраф, як того вимагає п. 50.1 ПК, і виніс податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) про застосування штрафної санкції на підставі п. 120.2 ПК у розмірі 2 968 105 грн.

Підприємство оскаржило ППР в адміністративний суд. Суд першої інстанції в задово­ленні позову відмовив. Апеляційний суд був на боці платника податків, скасував рішення окружного адміністративного суду та задовольнив позов: визнав протиправним і ска­сував винесене ППР. Орган ДФС оскаржив це рішення в касаційному порядку.

Позивач: касаційна скарга не підлягає задоволенню як безпідставна. Самостійно виявлена помилка не призвела до недоплати, тому немає підстав для сплати штрафу, передбаченого п. 50.1 ПК.

Відповідач: орган ДФС просить скасувати постанову апеляційного суду та залишити чинною постанову суду першої інстанції.

Верховний Суд (Постанова Верховного Суду України від 31.01.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 71979481) став на бік ТОВ. Він залишив чинним рішення апеляційного суду, яким були задоволені позовні вимоги ТОВ: визнане протиправним і скасоване ППР.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали