• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Неоприбуткування готівки в день їх фактичного надходження є підставою для застосування фінансових санкцій у 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми

17.09.2018 538 0 0

Касові операції

Позивач – приватне підприємство (далі – ПП), відповідач – податкова інспекція.

Податковою інспекцією була проведена фактична перевірка ПП. У ході перевірки було встановлено, що ПП не оприбуткувало готівкові кошти, отримані від реалізації товарів на підставі фіскального звітного чека від 27.03.11 р. № 756 у сумі 11 973,75 грн., у порядку, передбаченому п. 2.6 Положення № 637, тобто шляхом унесення відповідних записів до книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО). За результатами перевірки був складений акт, на підставі якого було прийняте податкове повідомлення-рішення (далі – ППР). До підприємства застосували штрафні санкції згідно з абзацом третім ст. 1 Указу № 436/95 (за порушення п. 2.6 Положення № 637) у сумі 59 868,75 грн.

ПП звернулося до суду з позовом про скасування ППР. Суд першої інстанції в задоволенні позовних вимог ПП відмовив. Апеляційний суд не розділив думку окружного суду, визнав протиправним і скасував ППР. Суд апеляційної інстанції виходив з того, що податковий орган не мав права застосовувати штрафні санкції, установлені Указом № 436/95, який є підзаконним нормативно-правовим актом. Податкова інспекція подала касаційну скаргу.

Позивач: порушення вимог Положення № 637 обумовлене помилкою оператора АЗС, який при внесенні записів до КОРО відобразив тільки готівку в сумі 40 грн. відповідно до фіскального звітному чека № 755, не оприбуткувавши готівку згідно з фіскальним звітним чеком № 756, хоча обидва чеки були підклеєні до КОРО та датовані одним числом – 27.03.11 р. При цьому другий чек був оприбуткований наступного дня.

Відповідач: у ході перевірки встановлено факт неоприбуткування готівкових коштів у день їх фактичного надходження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали