• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Неоформлення підприємством прибуткового касового ордера при знятті готівки в банку загрожує йому штрафом у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми

17.09.2018 291 0 0

Касові операції

Позивач – приватне підприємство (далі – підприємство), відповідач – Головне управління ДФС у Київській області (далі – орган ДФС).

Орган ДФС провів фактичну перевірку підприємства, у ході якої виявив порушення норм, що регулюють обіг готівкових коштів. На підставі акта перевірки до підприємства були застосовані два штрафи: за неоприбуткування готівки в касі підприємства та перевищення встановленого ліміту каси – на загальну суму 142 244,24 грн. і винесене податкове повідомлення-рішення (далі – ППР). Підприємство оспорило штрафи в судовому порядку, подавши позов про визнання протиправним і скасування ППР. Суд першої інстанції відмовив підприємству в задоволенні позовних вимог. Апеляційний суд залишив діючим це рішення. Тоді підприємство звернулося з касаційною скаргою до ВСУ.

Позивач. Просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і направити справу на новий розгляд, посилаючись на порушення судами норм матеріального і процесуального права. Уважає, що висновки судів попередніх інстанцій не відповідають фактичним обставинам справи: суди неправильно застосували вимоги п. 2.6 і 2.8 Положення № 637.

Відповідач. Згодний із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій і просить залишити їх без змін, а касаційну скаргу – без задоволення.

ВСУ (Постанова ВСУ від 27.03.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 73042879) був на боці органу ДФС. Він відмовив підприємству в задоволенні касаційної скарги й залишив без змін постанову суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали