Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яким є строк оскарження ППР – 10 робочих чи календарних днів?

18.06.2019 6190 0 0

За результатами документальної планової перевірки орган ДФС виніс на адресу сільгоспвиробника податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), яким збільшив суму ПДВ до сплати на 100 тис. грн. Платник не погодився із цим ППР та планує оскаржити його в адміністративному порядку. У який строк слід оскаржити ППР, аби визначене в ньому грошове зобов’язання вважалось неузгодженим, – протягом 10 робочих чи календарних днів?

Аби відповісти на це запитання, слід з’ясувати, які строки передбачено Податковим кодексом (далі – ПК) для такої ситуації.

Якщо орган ДФС визначив платнику податків грошове зобов’язання, він зобов’язаний сплатити нараховану суму протягом 10 календарних днів (далі – к. д.), що настають за днем отримання ППР. Виняток становлять випадки, коли протягом цього строку платник розпочинає процедуру оскарження ППР (п. 57.3 ПК). Причому не важливо, яку саме (див. далі). Тоді сума вважається неузгодженою і перебіг строку її сплати призупиняється до закінчення процедури оскарження.

Оскарження ППР здійснюється в адміністративному або судовому порядку (ст. 56 ПК). При першому способі платник має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня зі скаргою про перегляд винесеного ППР. Скарга подається у письмовій формі до ДФС протягом 10 робочих днів (далі – р. д.), що настають за днем отримання ППР (п. 56.3 ПК). Нагадаємо, до 01.01.19 р. цей строк обчислювався у календарних днях. Наразі на адміністративне оскарження платнику надається 10 р. д., а для звернення до суду – 1 095 днів (п. 56.18, ст. 102 ПК).

Як бачимо, тепер строки оскарження та узгодження грошового зобов’язання визначаються по-різному (у календарних та робочих днях). Саме через таку, на перший погляд, невелику різницю і виникають запитання. І хоча п. 56.3 ПК надає на підготовку скарги до ДФС 10 р. д. для того, щоб грошове зобов’язання вважалось неузгодженим, платнику слід встигнути розпочати процедуру адміністративного оскарження за 10 к. д.

Наприклад, сільгосппідприємство отримало ППР 14.05.19 р. Граничний строк оскарження в адміністративному порядку – 28.05.19 р. (10 р. д. після отримання ППР). А от для застосування норми п. 57.3 ПК (неузгодження суми грошового зобов’язання) він має оскаржити ППР до 24.05.19 р.

Отже, на папері строк адміноскарження ППР збільшили, адже тепер він обчислюється у робочих днях. При цьому тривалість судового оскарження не змінилася – 1 095 днів. Однак насправді після отримання ППР для визначення грошового зобов’язання неузгодженим платнику доцільно оскаржити його в адміністративному чи судовому порядку протягом 10 к. д.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали