Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як накладається штраф за неподання повідомлення за формою № 20-ОПП

05.04.2019 4764 0 0

Сторони спору

Позивач – підприємство, відповідач – орган ДФС.

Обставини справи

На підприємстві відбулася документальна планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства. За її результатами був складений акт, у якому зафіксовано, що підприємством не подавалися до органів ДФС повідомлення за формою № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588, далі – Порядок № 1588). А саме: не подані повідомлення про 422 об'єкти, через які ведеться господарська діяльність. Підприємству було направлене податкове повідомлення-рішення (далі – ППР), яким за порушення п. 63.3 Податкового кодексу (далі – ПК) нараховано штраф у сумі 215 220 грн. [(510 грн. х 422 об'єкти). – Ред.].

Підприємство розцінило таке ППР як протиправне і звернулося до суду з позовом про скасування такого рішення. Окружний адміністративний суд у задоволенні позову підприємству відмовив. Тоді позивач подав апеляційну скаргу.

Позиція позивача

З боку підприємства не було порушення вимог п. 63.3 ПК у частині своєчасності та правильності повідомлення про взяття на облік об'єктів оподаткування в контролюючих органах, а саме договорів оренди нерухомого майна. Відповідач не надав доказів того, що через 422 об'єкти, за які оштрафували підприємство, позивачем велася госпдіяльність.

На чиєму боці суд

Апеляційна скарга підприємства не була задоволена (Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 17.07.18 р.,ЄДРСР, реєстр.№ 75510285).

Аргументи суду

1. Згідно з п. 63.3 ПК у цілях податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, за місцем проживання (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого і нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

2. Об'єктами оподаткування й об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно і дії, у зв'язку з якими у платника податків виникає обов'язок зі сплати податків і зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку і збору зазначені у відповідних розділах ПК.

3. Платник податків зобов'язаний стати на облік у контролюючих органах за основним
і неосновним місцем обліку і повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за своїм основним місцем обліку, як це передбачено Порядком № 1588.

4. Як було встановлено судом першої інстанції та випливає з поданих позивачем договорів, нерухомість орендувалася під офіс для ведення там статутної діяльності позивача (п. 1.3–1.4 договорів оренди). При цьому суду не були надані відомості про ведення іншої статутної діяльності позивачем та укладені ним договори з визначенням іншого призначення орендованого нерухомого майна.

5. Інформація про наявність відділень у структурі підприємства підтверджується інформацією на офіційному сайті позивача. При цьому позивач не повідомляв про закриття відділень або про використання їх у цілях, не пов'язаних із веденням господарської (статутної) діяльності.

6. Пункт 117.1 ПК не містить посилань на те, що штрафна санкція застосовується сукупно за всі допущені підприємством порушення. Тому посилання апелянта на відсутність правових підстав для накладення штрафу за кожним окремим об'єктом оподаткування є необґрунтованим.

Висновок

Підприємство не повідомило за формою № 20-ОПП податковий орган про укладені договори оренди нежитлового приміщення. За що було оштрафоване згідно з п. 117.1 ПК за кожне неподання форми № 20-ОПП за кожним об'єктом оподаткування (договором оренди)

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали