• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заповнюємо оновлений Звіт із ЄСВ на прикладі

13.09.2018 9230 0 5

Акценти цієї статті:

  • в оновленому Звіті з ЄСВ (таблиця 5) треба наводити дані про переведення працівників на іншу посаду;
  • для заповнення граф 12–14 таблиці 5 треба користуватися додатками А, Б, В Класифікатора професій ДК 003:2010;
  • змінився реквізит 15 Звіту з ЄСВ та алгоритм його розрахунку.

У даній статті ми не ставимо перед собою завдання в черговий раз докладно, крок за кроком, розповісти про те, як взагалі заповнювати Звіт із ЄСВ. Про це ми вже писали, і не один раз (див., наприклад, «Звіт з ЄСВ: складаємо на підставі числового прикладу»). Сьогодні ми розповімо про заповнення оновленої таблиці 5 Звіту з ЄСВ, а також звернемо вашу увагу на інші, не настільки глобальні, зміни.

Для довідки. Порядок формування страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435).

Почнемо з того, що п. 8 розд. IV оновленого Порядку № 435 містить загальні фрази щодо заповнення таблиці 5. Там сказано, наприклад, про те, у яких випадках подається таблиця 5; про те, що код Класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного Класифікатора професій, посад і тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійну назву роботи необхідно вибирати з довідника, який, у свою чергу, відповідає Національному класифікатору «Класифікатор професій ДК 003:2010»; і що треба відстежити, щоб посада, яка відображена в таблиці 5, відповідала запису в трудовій книжці.

На замітку! Докладніше про застосування Класифікатора професій читайте «Класифікатор професій: про що слід знати роботодавцеві у зв'язку зі змінами у звітності з ЄСВ». Також зверніть увагу на лист Мінсоцполітики від 18.03.16 р. № 106/13/116-16, у якому дається роз’яснення, чи можна назву професії створити із двох назв, використовуючи дефіс, що часто трапляється на практиці.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали