Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Замовник робіт надав виконавцеві пальне: чи потрібно реєструватися платником акцизу

17.04.2019 1293 0 2

Запроваджено новий акцизний реєстр

Деякі суб’єкти господарювання (далі – СГ) укладають договори підряду (надання послуг / виконання робіт), за умовами яких використовується пальне замовника, а не підрядника. Органи ДФС вважають, що за таких обставин замовник повинен реєструватися платником акцизного податку. Розглянемо, чи правомірні такі вимоги, зважаючи на правову позицію Верховного Суду з цього питання.

Передусім з’ясуємо, чому деякі СГ ладні ризикувати та отримати в майбутньому штраф від контролюючих органів за нереєстрацію платником акцизного податку, хоча безпечніший шлях – це коли підрядник сам купляє пальне, а потім включає його ціну до вартості своїх робіт (в акті приймання-передання виконаних робіт).

Причини бувають різні, але основними з них є такі.

Така обставина може бути спричинена неправильним плануванням СГ своєї господарської діяльності. Або ж такому СГ економічно вигіднішим є для виконання певної роботи укласти договір із стороннім виконавцем (сезонна робота, немає ускладнень із придбанням техніки або залученням нових тимчасових працівників тощо).

Будь-яка техніка може зламатися, навіть тоді, коли закінчуються строки виконання певних робіт. І хоча в Україні є свобода підприємницької діяльності, СГ, який бажає залучити підрядника та використати своє пальне, потрібно мати належні первинні документи щодо того, що певний об’єкт техніки перебував у ремонті (доповідні записки майстрів, списання ТМЦ на ремонт, документи з СТО тощо).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали