Вийшли за межі 20 млн – перерахуйте курсові різниці: практика
01.02.2017 369 0 1
Раз уже на практиці розрахунок курсових різниць у межах господарської операції (а не за статтею в цілому) приносить вигоду, ним варто скористатися. Давайте порівняємо варіанти розрахунку курсових різниць на числовому прикладі.
Приклад
За попередніми підрахунками бухгалтера чистий дохід підприємства за всіма операціями за 2016 становить 20 050 тис. грн. При цьому курсові різниці на дату господарської операції підприємство розраховувало за статтею в цілому. Операції з інвалютою були тільки протягом III та IV кварталів 2016 року (див. нижче таблицю). Припустимо, що в основному курсові різниці виникали тільки за субрахунком 312 (розрахунки за експортом та імпортом велися у формі передоплати). Повний облік операцій продажу інвалюти наводити не будемо, щоб не ускладнювати приклад.
Порівняємо облік і фінансовий результат за двома варіантами розрахунку курсових різниць на дату госпоперації та подивимося, чи є підприємству сенс змінити варіант розрахунку курсових різниць.
Таблиця 1
(дол. США/грн.)
№
з / п
Зміст операції
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року