• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Вторинний водокористувач здійснює скиди шкідливих речовин у водні об'єкти: чи треба подавати декларацію з екоподатку?

29.10.2018 357 0 0

Підприємство є вторинним водокористувачем. На підставі договору про надання послуг із водовідведення воно скидає стічні води в каналізаційні системи. Чи треба такому підприємству сплачувати екологічний податок за здійснення скидів шкідливих речовин у водні об'єкти та подавати декларацію з екоподатку?

Ні, такі підприємства не є платниками екоподатку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти. Тому й декларацію їм подавати не треба. Пояснимо чому.

Відповідно до пп. 240.1.2 Податкового кодексу платниками екоподатку є суб'єкти господарювання, а також юрособи, які не ведуть підприємницьку діяльність, бюджетні установи, громадські та інші організації, постійні представництва нерезидентів, під час діяльності яких здійснюються скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти. 

Для довідки. Під водними об’єктами розуміються природні або штучно створені елементи навколишнього середовища, у яких зосереджена вода (море, лиман, ріка, струмок, озеро, водоймище, ставок, канал, а також водоносний горизонт) (ст. 1 Водного кодексу, далі – ВК). Системи каналізації, як випливає із цього визначення, не входять у поняття «водний об’єкт».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали