Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поворотна фінансова допомога

Різниці для всіх платників податків

Найважливіше: нагадаємо, що з 1 січня 2015 року для цілей податку на прибуток поворотна фінансова допомога (далі – ПФД) відображається за правилами бухобліку із застосуванням коригувань, передбачених для операцій із заборгованостями. Це випливає з пп. 134.1.1. ПК. Тому починаючи із цієї дати «старі» правила, коли в податковому обліку отримувача ПФД виникали доходи від неповернення ПФД на кінець звітного періоду, а також умовні проценти, нараховані на її суму, – не діють.

Розглянемо облік ПФД в обох сторін. Скорочено називатимемо їх – боржник (це отримувач ПФД) і позикодавець (це особа, яка надала ПФД). Ці терміни цілком відображають суть взаємовідносин між сторонами.

Облік у боржника

При отриманні ПФД виникає кредиторська заборгованість, яка обліковується:

  • на субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» – якщо строк повернення допомоги згідно з угодою не перевищує 12 місяців із дати балансу;
  • на субрахунку 55 «Інші довгострокові зобов'язання» – якщо строк повернення допомоги перевищує 12 місяців із дати балансу. При цьому та частина довгострокової заборгованості, яка підлягає погашенню протягом 12 місяців із дати балансу, обліковується на субрахунку 685, а решта – на субрахунку 55.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали