• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Повернення частки статутного капіталу: коли потрібно нараховувати ПДВ?

 

Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках підприємство нараховує ПДВ, якщо учасник – фізична особа виходить зі складу засновників ТОВ і забирає свою частку статутного капіталу товариства.

Що можна зробити на практиці: у разі виплати частки учасникові товарно-матеріальними цінностями взяти до уваги, що для цілей оподаткування передача такого майна прирівнюється до продажу.

Загальні правила

Учасником господарського товариства може стати як фізична, так і юридична особа (п. 1 ст. 114 Цивільного кодексу, далі – ЦК). А внеском учасника до статутного капіталу товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, які мають грошову оцінку (п. 2 ст. 115 ЦК).

Процедура виходу учасника зі складу засновників ТОВ регулюється на законодавчому рівні ст. 148 ЦК, ст. 88 Господарського кодексу (далі – ГК), ст. 54 Закону від 19.09.91 р. № 1576-ХІІ «Про господарські товариства» (далі – Закон № 1576). Крім того, статутом можуть бути передбачені свої особливості (умови, обмеження).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали