Товар ураховується під іншим найменуванням: як оформити ПН
Неочевидні помилки з ПДВ: як уникнути наслідків
На практиці часто трапляється, що придбані товари та матеріали враховуються в покупця під іншим найменуванням. Як правильно діяти бухгалтеру, щоб не виникало запитань із боку ДФС, ви дізнаєтеся з консультації.
Спочатку проаналізуємо норми ПК, Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі - Порядок № 1307) і роз’яснення ДФС.
ПК і Порядок № 1307. Номенклатура товарів (послуг) – обов’язковий реквізит податкової накладної (далі – ПН) (п. 201.1 ПК). Правила заповнення графи 2 ПН «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» викладено в пп. 1 п. 16 Порядку № 1307. У ньому не передбачено ніяких умов заповнення реквізиту в загальному випадку. Просто написано, що слід навести опис (номенклатуру) товарів (послуг) постачальника (продавця).
Крім номенклатури товари (послуги), що поставляються, ідентифікуються також за кодами УКТЗЕД (гр. 3.1 ПН) і кодами послуг (гр. 3.3 ПН). Нагадаємо, код товарів українського виробництва та послуг можна вказувати з 4 цифрами, код підакцизних та імпортних товарів відображається повністю – на рівні 10 цифр (п. 201.10 ПК).
Думка ДФС. У своїх роз’ясненнях (ІПК від 01.02.19 р. № 357/6/99-99-15-03-02-15/ІНК) ДФС зазначає, що в графі 2 ПН вказується номенклатура товарів (послуг), яка повинна відповідати формулюванню в первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів (послуг), і не повинна містити інших даних.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року