• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Топ-3 податкові помилки щодо оренди нерухомого майна

23.04.2019 826 0 1

Ця стаття стане у пригоді всім платникам податків (та їхнім бухгалтерам), які здійснюють (або планують) господарські операції з оренди нерухомості або мають у власності будівлі. У ній розглянуто деякі типові помилки в податковому обліку суб’єктів господарювання (далі – СГ), що допоможе усунути порушення до їх виявлення під час перевірки контролюючим органом.

Часом орендарі – СГ не сплачують орендну плату вчасно, водночас скоюючи інше порушення – як податкові агенти несвоєчасно перераховують податки.

Як передбачено пп. 170.1.4 Податкового кодексу (далі – ПК), доходи, зазначені в пп. 170.1.1–170.1.3 ПК, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною п. 167.1 ПК.

Водночас деякі СГ забувають, що до нарахування доходу (у нашій ситуації) прирівнюється кожен сформований і підписаний акт приймання-передання виконаних послуг з оренди.

До того ж, деякі правники наполягають, що саме під час формування актів приймання-передання майна в оренду виникає безперервний обов’язок орендаря нараховувати дохід орендодавцю. Тобто навіть якщо СГ сформує один акт передання послуг раз на три роки, то вважається, що дохід нараховується щомісяця. У цій статті ми не будемо занурюватись у такі тонкощі (якщо у вас виникла подібна проблема – спробуємо допомогти), але зауважимо, що треба вчасно реагувати, тобто утримувати та сплачувати податки за кожним сформованим актом надання послуг. А також не слід забувати, що кожен платіж (перерахування коштів) орендодавцю-фізособі має бути здійснений одночасно зі сплатою до бюджету ПДФО та ВЗ.

Зверніть увагу: пп. 168.1.5 передбачено, що в разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, ПДФО, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, установлені ПК для місячного податкового періоду. Тобто протягом 30 днів, що настають за місяцем нарахування доходу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали