Списання заборгованості: як у бухобліку відобразити ПДВ
Стаття-підказка. У вас виникла необхідність списати кредиторську або дебіторську заборгованість у зв'язку із закінченням строків позовної давності? Тоді в нашій консультації ви знайдете всі випадки відображення в бухобліку сум ПДВ при її списанні.
При отриманні товару, який залишився неоплаченим, ви відобразили податковий кредит із ПДВ (підстава – п. 198.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Строк позовної давності минув, можна списати цю заборгованість. Але виникло запитання: що робити в бухобліку із сумою ПДВ, раніше включеною до податкового кредиту?
А це залежить від періоду виникнення заборгованості. Так, відповідно до Індивідуальної податкової консультації ДФС від 14.06.18 р. № 2620/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі – ІПК № 2620), якщо кредиторська заборгованість виникла:
- до 01.07.15 р. – то при її списанні сума податкового кредиту підлягає коригуванню;
- після 01.07.15 р. – тоді необхідно нарахувати податкові зобов'язання в сумі податкового кредиту, сформованого при отриманні неоплачених товарів/послуг.
Докладніше читайте «Що нового у коригуваннях ПК і ПЗ при списанні заборгованості».
Почнемо з бухгалтерських проведень, які роблять підприємства при виникненні кредиторської заборгованості:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року