Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реєстрація розрахунку коригування до раніше не зареєстрованої податкової накладної

Наталя Кривунь

26.07.2017 1312 0 1

Підприємство в липні 2017 року повертає покупцю передоплату за товар вітчизняного виробництва в сумі 36 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 6 000 грн.), яка була отримана 25.11.14 р. Причина повернення: невиконання умов договору. А податкова накладна на дату отримання передоплати була складена в паперовій формі. Виникли запитання:

1. Чи може підприємство на дату повернення грошей скласти та зареєструвати розрахунок коригування? Якщо може, то яким чином?

2. Чи необхідно вказувати в документах, що реєструються, код товару згідно з УКТЗЕД?

1. Підприємство може скласти розрахунок коригування (далі – РК) до старої податкової накладної (далі – ПН).

У 2014 році не всі ПН підлягали обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Обов'язкова реєстрація в електронній формі була введена для тих ПН, у яких сума ПДВ становила більше 10 000 грн. (абзац перший п. 11 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, далі – ПК). А якщо сума ПДВ у ПН була менше 10 000 грн., тоді ПН складалася в паперовій формі (як у нашому випадку).

Паперова ПН була виписана, на її підставі контрагенти відобразили в обліку податкові зобов'язання та податковий кредит. Однак правочин (постачання товару) не відбувся, передоплата буде повернута. І тепер, відповідно до п. 192.1 ПК, суми податкових зобов'язань і податкового кредиту в сторін підлягають коригуванню. Значить, до ПН потрібно виписати РК, причому на зменшення. А зменшувальний РК реєструється в ЄРПН покупцем. І постачальник зможе зменшити свої податкові зобов'язання тільки після реєстрації цього РК в ЄРПН.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали