Різниці в перехідних положеннях Податкового кодексу
16.12.2016 823 0 1
Нормами підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК (далі – Перехідні положення) передбачено різниці, на які коригується фінрезультат для визначення об'єкта обкладення податком на прибуток. Такі різниці можуть виникнути в результаті зміни правил оподаткування деяких операцій після 1 січня 2015 року. Розглянемо, як застосовуються ці різниці.
Коригування фінрезультату, передбачені Перехідними положеннями, обов'язкові для всіх платників податку на прибуток. Адже в підрозд. 4 розд. ХХ ПК немає посилання на те, що коригування, передбачені цим підрозділом, застосовуються тільки платниками, які застосовують коригування згідно з розд. ІІІ ПК.
Таким чином, якщо підприємство з доходом, який не перевищує 20 млн грн., прийняло рішення щодо незастосування коригувань фінрезультату на різниці і не має задекларованих збитків минулих років, це ще не означає, що його фінрезультат буде точно відповідати об'єкту обкладення податком на прибуток. Цим підприємствам також потрібно враховувати різниці, установлені Перехідними положеннями.
До 1 січня 2015 року
Згідно з пп. 159.1.1 ПК у редакції до 01.01.15 р. підприємство – продавець товарів (робіт, послуг) мало право зменшити дохід на вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг), якщо їх покупець затримував оплату. Таке право в нього могло виникнути при настанні будь-якої з подій:
- при зверненні до суду з позовом про стягнення заборгованості з боржника, про порушення справи про банкрутство або стягнення заставленого майна;
- при вчиненні нотаріусом виконавчого напису про стягнення з покупця заборгованості або заставленого майна.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року