• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Різниці в перехідних положеннях Податкового кодексу

Юлія Гужел

16.12.2016 725 0 1

Нормами підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК (далі – Перехідні положення) передбачено різниці, на які коригується фінрезультат для визначення об'єкта обкладення податком на прибуток. Такі різниці можуть виникнути в результаті зміни правил оподаткування деяких операцій після 1 січня 2015 року. Розглянемо, як застосовуються ці різниці.

Коригування фінрезультату, передбачені Перехідними положеннями, обов'язкові для всіх платників податку на прибуток. Адже в підрозд. 4 розд. ХХ ПК немає посилання на те, що коригування, передбачені цим підрозділом, застосовуються тільки платниками, які застосовують коригування згідно з розд. ІІІ ПК.

Таким чином, якщо підприємство з доходом, який не перевищує 20 млн грн., прийняло рішення щодо незастосування коригувань фінрезультату на різниці і не має задекларованих збитків минулих років, це ще не означає, що його фінрезультат буде точно відповідати об'єкту обкладення податком на прибуток. Цим підприємствам також потрібно враховувати різниці, установлені Перехідними положеннями.

До 1 січня 2015 року

Згідно з пп. 159.1.1 ПК у редакції до 01.01.15 р. підприємство – продавець товарів (робіт, послуг) мало право зменшити дохід на вартість відвантажених товарів (виконаних робіт, наданих послуг), якщо їх покупець затримував оплату. Таке право в нього могло виникнути при настанні будь-якої з подій:

  • при зверненні до суду з позовом про стягнення заборгованості з боржника, про порушення справи про банкрутство або стягнення заставленого майна;
  • при вчиненні нотаріусом виконавчого напису про стягнення з покупця заборгованості або заставленого майна.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали