Розрахунок коригування несвоєчасно зареєстровано: коли відображати в декларації?
23.10.2017 1141 0 1
Підприємство 29.05.17 р. отримало від покупця передоплату за товар у сумі 66 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 11 000 грн.) і виписало за даною операцією податкову накладну (далі – ПН). Однак покупець 04.09.17 р. написав лист із проханням повернути передоплату, і 11.09.17 р. постачальник повернув йому передоплату в повному розмірі та виписав розрахунок коригування (далі – РК) до ПН. Покупець зареєстрував РК несвоєчасно, а саме 11.10.17 р. Коли постачальник і покупець повинні відобразити результати коригування в декларації з ПДВ?
Нагадаємо, що в загальному випадку РК до ПН складає постачальник, який раніше виписав цю ПН (п. 21 Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307). Складений РК реєструє в ЄРПН (п. 22 даного Порядку):
- постачальник – у випадку збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг); якщо результат кори-гування не змінює суму компенсації вартості товарів (послуг) (це так звані нульові РК); якщо це РК, які не видаються покупцю;
- покупець – у випадку зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг).
У нашому випадку РК виписаний на зменшення. Це значить, що покупець зменшує податковий кредит у періоді оформлення такого РК (незалежно від факту його реєстрації). А постачальник має право зменшити податкові зобов'язання:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року