Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Продаж наборів: особливості визначення коду УКТЗЕД

Акценти цієї статті:

  • якими законодавчими нормами слід керуватися для визначення коду УКТЗЕД при продажу товарів у наборі (комплекті);
  • як заповнити податкову накладну (далі – ПН) при продажу товарів у наборі (комплекті).

Для класифікації товарів при постачаннях на території України та за кордон резиденти використовують УКТЗЕД – Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, тобто товарну номенклатуру Митного тарифу України, затвердженого Законом від 19.09.13 р. № 584-VII.

У свою чергу, Митний тариф містить Основні правила інтерпретації УКТЗЕД (далі – Правила), примітки, додаткові примітки до розділів, груп і товарних підпозицій. Цими Правилами та примітками і треба користуватися постачальникам при класифікації своїх товарів.

Наприклад, вам потрібно визначити код УКТЗЕД для набору товарів, які відносяться до різних товарних позицій. У цьому випадку вам треба застосувати Правила 3. Давайте подивимося, про що сказано в цих правилах.

Правило 3(а). Перевага при визначенні коду УКТЗЕД віддається тій товарній позиції, у якій товар описано більш конкретно в порівнянні з тими позиціями, де наводиться більш загальний опис. Якщо кожна із двох і більше товарних позицій стосується тільки частини матеріалів або речовин, що входять до складу суміші або багатокомпонентного товару, або частини товарів, що надходять у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними для цього товару. Навіть якщо в одній із них наводиться більш повний або точний опис товару.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали