• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Проценти за погашеним кредитом від нерезидента: як відобразити в податковому обліку?

29.10.2018 251 0 1

Ситуація: платник податку на прибуток за підсумками 2017 року отримав збитки. При цьому проценти, нараховані за кредитом від нерезидента – пов'язаної особи в 2017 році, не були включені до податкових витрат платника за цей рік згідно з п. 140.2 Податкового кодексу (далі – ПК). У ІІ кварталі 2018 року кредит був погашений, але заборгованість за процентами залишилася. Перші два звітних періоди 2018 року теж були збиткові. А за підсумками трьох кварталів 2018 року у платника в податковому обліку з'явився прибуток.

Запитання: чи можна включити в цьому звітному періоді до податкових витрат суму процентів за вже погашеним кредитом?

Коротка відповідь: платникові потрібно діяти в загальному порядку. Тобто застосовувати правила п. 140.2 та 140.3 ПК і залежно від своїх фінансових показників – коригувати фінрезультат на різниці.

Розглянемо докладніше.

Коли саме застосовуються правила п. 140.2 та 140.3 ПК?

Згідно з п. 140.2 ПК коригування фінрезультату на різницю застосовується в разі, коли виконуються дві умови:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали