Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Придбали вантажний автомобіль: які платежі сплачувати?

Юлія Гужел

20.12.2017 1296 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як розрахувати, яку суму вам доведеться сплатити додатково при купівлі вантажного автомобіля.

Що можна зробити на практиці: виходячи з умов придбання, про які розповідається в консультації, розрахуйте вартість автомобіля з усіма «добавками» у вигляді додаткових платежів. Це допоможе вам не потрапити в халепу при оподаткуванні та плануванні суми, яку доведеться витратити на придбання автомобіля.

Вантажний автомобіль – це автомобіль, який за своєю конструкцією та обладананням призначений для перевезення вантажів (ст. 1 Закону від 05.04.01 р. № 2344-ІІІ). До цього виду машин відносять автомобілі, кузов яких разом із кабіною закріплений на їх несучій рамі. За виглядом кузова розрізняють декілька типів вантажівок: бортові, фургони і тягачі.

Якщо ви вирішили купити вантажівку, ви повинні заздалегідь знати, у яку суму вам обійдеться це придбання. Адже окрім ціни самого автомобіля, яку призначить продавець, ваше підприємство буде зобов'язане сплатити до бюджету деякі податки і збори.

Оподаткування операції з купівлі автомобіля залежить від декількох факторів: вантажний чи легковий автомобіль придбавається, перша це реєстрація автомобіля в Україні чи ні і хто продавець – юридична чи фізична особа.

Зараз ми розглянемо оподаткування операції з купівлі вантажівки, а також розповімо, які витрати супроводжують таку купівлю.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали