Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Приклади заповнення нових РК до звичайної ПН

20.11.2018 6801 2 4

ДФС опублікувала перелік умовних кодів коригування для РК до ПН
Які ПН та РК не будуть моніторитися ДФС?
Формування податкових накладних 2019: приклади

Ми продовжуємо (початок був тут) знайомитися з нововведеннями до форми ПН та РК, що вводяться у дію наказом Мінфіну № 763.

Для формування РК важливо, що Наказом № 763 додаються нові пункти № 22-24, а решта, що вже були в Наказі № 1307, «зсуваються униз». 

Вказаними пунктами дозволяється робити РК наступних видів:

Що таке  «Умовні коди причини коригування»? Це коди, які встановлюються ДФС замість словесного визначення. Наприклад, у випадку зміни кількості, у графі 2.1 не пишеться словами – «зміна кількості», а ставиться код - «102». Ці коди можна знайти на офіційному сайті ДФСУ тут.

Новий (з 01.12.2018 року) п.23 Наказу № 1307 звучить як: «у разі коригування кількісних та/або вартісних показників табличної частини податкової накладної у зв’язку зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадку повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником (продавцем) суми попередньої оплати товарів/послуг розрахунок коригування заповнюється у такому порядку: показники рядка податкової накладної, що коригується, зазначаються із знаком «-» окремо в кожній графі; додається(ються) новий(і) рядок(ки) з виправленими показниками (за потреби), якому(им) присвоюється новий черговий порядковий номер, що не зазначався в податковій накладній; рядку податкової накладної, що коригується, зазначеному із знаком «-», та новому(им) рядку(ам) з виправленими показниками, що його замінює(ють), присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 табличної частини розрахунку коригування, та наводиться однакова причина коригування. Кількість груп коригування у розрахунку коригування може бути необмежена. Кожній групі коригування присвоюється окремий наступний порядковий номер. Державна фіскальна служба визначає умовні коди причин коригування, які платники податку зазначають у графі 2.1 розрахунку коригування, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку під час складання розрахунків коригування відповідно до Податкового кодексу».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали