Приклади оформлення РК із різними причинами коригування
5 квітня ДФС в м. Києві провела семінар за темою «Актуальні питання про зміни у процедурі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН». На цьому семінарі були показані презентаційні матеріали з прикладами заповнення розрахунків коригування (далі – РК).
На цей момент правила щодо заповнення РК, наведені в Порядку, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), не відповідають чинному алгоритму програмного забезпечення ДФС, за яким їх заповнення перевіряється. І оскільки поки зміни до Порядку № 1307 не внесено, у платників виникають проблеми з оформленням і реєстрацією РК у ЄРПН.
Усього причин коригування встановлено 7, але у презентаційних матеріалах ДФС роз’яснено тільки 4 (видно, за іншими причинами ще не відпрацьовано алгоритм програмного забезпечення ДФС). Розглянемо їх докладніше разом із прикладами заповнення РК на підставі презентаційного матеріалу податківців.
Зазначається як причина коригування у разі часткового повернення раніше відвантажених товарів. Також, імовірно, така причина коригування зазначається в РК і в разі часткового повернення передоплати.
Приклад 1
Платник ПДВ відвантажив покупцеві товар А (умовний код УКТЗЕД 1245) у кількості 10 шт. за ціною 200 грн. за 1 шт. (крім того ПДВ – 40 грн.) (ряд. 1 у податковій накладній, далі – ПН). Пізніше покупець повернув постачальникові частину товару А у кількості 4 шт.
Заповнимо РК (див. фрагмент 1).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року