Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Приклади оформлення РК із різними причинами коригування

17.04.2018 5670 0 6

5 квітня ДФС в м. Києві провела семінар за темою «Актуальні питання про зміни у процедурі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН». На цьому семінарі були показані презентаційні матеріали з прикладами заповнення розрахунків коригування (далі – РК).

На цей момент правила щодо заповнення РК, наведені в Порядку, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), не відповідають чинному алгоритму програмного забезпечення ДФС, за яким їх заповнення перевіряється. І оскільки поки зміни до Порядку № 1307 не внесено, у платників виникають проблеми з оформленням і реєстрацією РК у ЄРПН.

Усього причин коригування встановлено 7, але у презентаційних матеріалах ДФС роз’яснено тільки 4 (видно, за іншими причинами ще не відпрацьовано алгоритм програмного забезпечення ДФС). Розглянемо їх докладніше разом із прикладами заповнення РК на підставі презентаційного матеріалу податківців.

Зазначається як причина коригування у разі часткового повернення раніше відвантажених товарів. Також, імовірно, така причина коригування зазначається в РК і в разі часткового повернення передоплати.

Приклад 1
Платник ПДВ відвантажив покупцеві товар А (умовний код УКТЗЕД 1245) у кількості 10 шт. за ціною 200 грн. за 1 шт. (крім того ПДВ – 40 грн.) (ряд. 1 у податковій накладній, далі – ПН). Пізніше покупець повернув постачальникові частину товару А у кількості 4 шт.

Заповнимо РК (див. фрагмент 1).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали